lij0 panica

Wywiad: Lij0 – weteran drużyny CS:GO

Bohaterem tego wywiadu jest Lij0 – kapitan naszej obecnej drużyny CS:GO, który z samą Paniką jest związany już od dłuższego czasu.

Lij0 to w tym momencie, chyba najbardziej stały element naszego zespołu CS:GO. Gdy dołączył do naszej dywizji w styczniu, nikt nie przypuszczał, że będzie odgrywał w drużynie tak ważną rolę. Obecnie pełni funkcję kapitana.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakiemu teamowi CS-a kibicuje oraz dlaczego nadal jest związany z Paniką, to zapraszam do przeczytania poniższego wywiadu.

Lewoch: Witaj Hubercie! Chciałbym, abyś przedstawił się naszym czytelnikom – szczególnie tym, którzy jeszcze Ciebie nie poznali. Skąd pochodzisz, ile masz lat, czym zajmujesz się na co dzień? 

Lij0: Nazywam się Hubert Lij0 Olszak i reprezentuję barwy spanikowanych. Jestem także kapitanem dywizji CS:GO. Mam 17 lat, pochodzę z Poznania w którym nadal mieszkam… W CS:GO gram od 2015 roku, a moim ulubionym zawodnikiem jest Byali.

W CS-a zacząłem grać przez moich kolegów z klasy, którzy mi go pokazali, a następnie zachęcili do trenowania. Tak oto gram do dziś.

Można powiedzieć, że jesteś swoistym weteranem Spanikowanych. Jak uważasz, co nie wyszło w poprzednich drużynach? Dlaczego wcześniejsze line-upy Paniki, nie pokazały swojego pełnego potencjału? 

Myślę, że mógłbym wymienić sporo powodów, które przyczyniły się, że poprzednie ekipy były bez większych fajerwerków, ale skupiając się na takich głównych trzech rzeczach to:

  • Niedojrzałość zawodników,
  • słabe dopasowanie zespołu,
  • czynniki losowe.

niedojrzałość niektórych graczy – mam tu na myśli podejście do gry, czyli np. brak zaangażowania w sprawy teamu. Kolejną kwestią mogło być złe dobranie lub dopasowanie zespołu. Ważną rolę w tym wypadku odgrywają zawsze charaktery poszczególnych graczy, style gry, itd. Duży wpływ na to wszystko miały także różne sytuacje losowe, typu: śmierć bliskiej nam osoby, pobyt w szpitalu czy też operacja.

Te ostatnie z wymienionych problemów, zdarzają się dosyć często i akurat na to się nic nie poradzi. Mieliśmy taki przypadek, że jeden z naszych zawodników musiał mieć operację i przez dobry miesiąc nie mógł grać. Nie mieliśmy piątego zawodnika – nie gra się wtedy łatwo, a każda dłuższa przerwa, nie jest dobra dla formacji.

Ale gdy drużyna składa się z dobrych, lojalnych kumpli, to czeka się na tę osobę, aż wróci do zdrowia. Nawet jeżeli zajmie jej to dłuższą chwilę.

Tutaj muszę się z tobą zgodzić, pewne rzeczy są ważniejsze od grania. Idźmy dalej! O co chodzi z Gawlo? Dlaczego gdy wspomina się w jego obecności Twoją osobę, to dostaje drgawek i wypisuje na czacie Twitcha dziwne rzeczy?

To że Gawlo jest niedojrzały i nie umie się zachować w pewnych sytuacjach, pokazała np. akcja z wyzywaniem Hypera od prawiczków… Ale cóż każdy odpowiada za siebie. My robimy swoje, na tym się skupiamy i jakieś tam komentarze na czacie Twitcha, nie mają dla nas żadnej wartości, ani przełożenia na to co my robimy. To są tylko tanie prowokacje.

Każda próba ataku na nas – jakiegoś wyśmiania przez niego, tylko nas wzmacnia i działa na naszą korzyść. Wszyscy w Panice mamy takie samo zdanie o Gawlo i jego zachowaniu, dlatego takie rzeczy, jeszcze bardziej nas łączą i zwiększają team spirit.

Na koniec mogę jeszcze dodać, że życzymy mu, żeby faktycznie znalazł kolegów w nowej szkole.

Koledzy to podstawa. Przejdźmy może do kolejnego pytania. Co sądzisz o naszej scenie Counter Strike’a? Wstanie ona z kolan czy może nadal czekają ją “gorsze dni”?

Uważam ze Polska scena ma już ten słabszy okres – dołek, za sobą i może być tylko lepiej.

Skoro jesteśmy już przy tematyce CS:GO. Której drużynie z Polski – jak i z zagranicy najbardziej kibicujesz?

Z Polskich drużyn od zawsze jest to Virtus.pro (sorry MateVu), a zza granicy… chyba Team Liquid.

Jesteś w stanie złożyć polski oraz międzynarodowy “dream team”?

Jasne, mój polski dream team prezentuję się tak: NEO, Byali, MICHU, Snax, Lij0.

A tak międzynarodowy: Byali, Gla1ve, EliGE, ZywOo, Lij0.

Czy poza CS-em zagrywasz się w inne gry?

Jeśli chodzi o inne gry, to czasami poza CS-em, lubię pograć sobie ze znajomymi w GTA V.

Poza gamingiem interesujesz się czymś jeszcze?

Poza esportem, interesuje się zwykłym sportem, a szczególnie piłką nożną, która sprawia mi dużo przyjemności.

Przejdźmy w takim razie do sportu. Interesujesz się jakąś konkretną dyscypliną, bądź ją uprawiasz?

Najbardziej związany jestem ze wspomnianą już wcześniej piłką nożną. Towarzyszy mi ona przez całe życie. Od małego lubiłem w nią grać, rywalizować z innymi, oglądać, chodzić na mecze, przeżywać spotkania, czuć te emocje.

Skoro jesteś blisko związany z piłką, to zapewne masz swój ulubiony klub?

Moim ulubionym klubem jest FC Barcelona, ale z racji tego ze jestem Poznaniakiem, to kibicuje także Lechowi Poznań.

Wróćmy jeszcze na chwilę do Paniki. Jak oceniasz współpracę z Naszą organizacją?

Współpracę oceniam bardzo dobrze, na nic nie mogę narzekać. W Panice pracują ludzie dojrzali, dzięki którym współpraca przebiega profesjonalnie, sprawnie i przyjemnie. Poza tym bardzo dobrze płacą. Może dlatego już tu jestem prawie rok.

I z tego co wiem, robią dobre memy o Gawlo. Najważniejsze pytanie! Kiedy będziemy mogli zobaczyć Was w akcji?

17 września wzięliśmy udział w kwalifikacjach do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019, z których to niestety odpadliśmy, przegrywając na Pompa Team.

Obecnie rozgrywamy spotkania w 6 sezonie E-sport League. Póki co, naszym celem jest zgranie się ze sobą, by to wszystko miało ręce i nogi.

Dlatego też planujemy pograć sobie różne kwalifikacje, by udoskonalić naszą współpracę. Podchodzimy do tego bez żadnej presji, bo dopiero tworzymy swój styl gry i wiemy, że nie wszystko będzie od razu wychodzić. Trzeba być cierpliwym.

Dzięki za wywiad! Masz coś do przekazania osobom czytający ten tekst? Jakaś rada, ciekawostka, a może złota myśl?

Dzięki! Sentencja życiowa: Carpe diem.


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi informacjami na nasz temat, polub oficjalny profil Paniki na Facebooku.

Jeżeli masz jakieś pytania do nas, skorzystaj z formularza kontaktowego.